הרימו כוסית לחיי הצוות

הרמת כוסית עם הצוות לכבוד החג

 

גם במסעדות ובתי קפה, כמו במקומות עבודה רבים מנצלים את טקס הרמת הכוסית כדי לאחל חג שמח לעובדים וגם לחלק שי לחג.
מפגש הרמת הכוסית הוא הזדמנות פז לגבש ולחזק את תחושת השייכות של אנשיכם; עצרו את העולם לחצי שעה, עצרו את העיסוק בצרות, בטרדות ובתכניות עבודה; מובטח לכם שכל אלה לא ייעלמו.
– במקום זה פרגנו לאנשיכם והודו להם על העבודה הנפלאה שהם עושים.

אל תהפכו את טקס הרמת הכוסית לישיבת צוות, לא להזדמנות להחדרת נהלים חדשים, לא לתחליף לבריף למשמרת הקרובה ובוודאי שלא לסגירת חשבונות עם עובדים סוררים, אלא רק לעשות ‘Good Time’ לצוות שלכם ולהתרכז בפן האנושי והחברתי.

אם יש בין אנשי הצוות מי שנמנעים משתיית אלכוהול, דאגו להם למשקה אחר. אחרי הכל זה לא טקס דתי, אלא אירוע חברתי.

 

גם אם החלטתכם לדבר מעט על ענייני עבודה

 

המסעדה / הרשת מצליחה? – חגגו הצלחות אך אל תשכחו להביע הערכה גם על מאמץ שעדיין לא נשא פרי. גם אם תצטרכו להתאמץ מעט, בטוח שתמצאו שישנן לפחות כמה נקודות אור.
זהו, אגב, תרגיל תודעתי מצוין עבור כל מנהיג.

– גם אם עוברת על העסק תקופה קשה, פרגנו!  – אפשר לשתף את העובדים על דרך החיוב. המסר צריך להיות שאכן עוברת על העסק תקופה לא קלה, אך אתם מצפים שהפעולות שנקטתם, או שתנקטו – עם אנשים מוכשרים ומקצועיים כמו שיש לכם ועם עבודה נכונה, יהיה טוב ובקרוב.

– גם אם חלק מהעובדים פחות מושלמים ופחות חדורי מוטיבציה מהאחרים, פרגנו! העבירו את המסר שלא נעלם מעיניכם שבין אנשי הצוות ישנם עובדים שמשקיעים, נותנים מעצמם ועושים עבודה נפלאה. העובדים הטובים יקבלו את ההערכה שהם ראויים לה וישאפו לשמר אותה והמשקיענים פחות יחושו בטעמה הטוב של ההערכה וירצו ממנה גם.

אם נראה לכם כבר שהרמת הכוסית היא זמן טוב לפרגן לעובדים מסוימים, זה עדיין לא זמן טוב לאלתר!
חקרו, חשבו ותכננו היטב לפני המפגש מה אתם הולכים לאמר ועל מי, על מנת שלא תגרמו למפח נפש לאחרים שגם התאמצו, אבל השתדלותם נעלמה מעיניכם ושכחתם לתת  קרדיט גם להם.

 

שי עם הקדשה ומחשבה על הפרט

 

מעולם לא הערכתי במיוחד מכתבי ברכה והערכה אחידים ולכן, גם בימים בהם ניהלתי צוותים של עשרות ומאות אנשים, הקפדתי תמיד לצרף לשי לחג ברכה עם הקדשה והערכה אישית, בכתב ידי [גם לא של העוזרת האישית שלי], לכל אחד מאנשי הצוות. אני ראיתי בכך מעשה אלמנטרי של יחסי אנוש והזדמנות פז להביע את מידת הערכתי לאנשים שעושים את המקום למה שהוא;  אני משיחות עם לא מעט אנשי צוות שלי, אני יודע שהשעות שהקדשתי לכך היו השקעה השתלמה והרוב זוכרים זאת שנים רבות קדימה.

וטיפ אחרון לסיום – לא משנה מה המסרים שהחלטתם להעביר – אנשי צוות מעריכים הקדמות קצרות ומנהלים שמאפשרים לגשת בהקדם לדברים החשובים באירוע…

 

“אם אתה רוצה לבנות ספינה, אל תאסוף את אנשיך ותבקש מהם לאסוף עץ, להכין כלים, לקבוע משימות, אלא אסוף אותם ביחד והעלה בדעתם את הכמיהה לים האינסופי” /  אנטואן דה סנט אקזופרי